Ana sayfa Sektörel Çözümler Sağlık sektöründe telsiz kullanımı

Sağlık sektöründe telsiz kullanımı

51
0
PAYLAŞ

Sağlık sektörünün hayattaki konumu oldukça önemlidir. Sağlık sektörü çalışanlarının işi oldukça zor ve streslidir. Devamlı olarak senkronize olmalı ve iletişimi kaybetmemelidirler. Çalışanlar her daim en iyi kalitede iletişim kurmalı, doğru zamanda doğru yerde bulunmalı, doğru bilgiler temin etmeli ve doğru müdahalelerde bulunmalıdırlar. Bunun mümkünlüğü ancak telsiz ile olmaktadır.  Telsizlerin en yüksek ses verimini sağlaması, en iyi çekim kuvvetine sahip olması gerekmektedir. Hasta ve yaralılar için müdahalenin en yüksek seviyede olması ancak hızlı iletişim ile mümkün olabilir.

Sağlık Sektöründe Telsiz Kullanılması hızlı ve verimli işler yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle doğal felaket, terör olayları ve savaş gibi olağanüstü durumlarda sağlık personellerinin önemi artmaktadır. Hasta ve yaralılara doğru zamanda müdahale edebilmek için personeller arasında hızlı bir iletişim ağı olmalıdır. Bu iletişim ağını sağlayabilmek için de bir telsiz merkez birimi oluşturulmalı, sistematik biçimde doğru müdahaleler yapılabilmelidir. Bu açıdan düşünüldüğünde en önemli görev ve en hızlı iletişim 112 acil servisleri arasında olmaktadır. Acil servis çalışanları olaya hızlı müdahale edebilmek adına merkezden komutları hızlı almak zorundadır. Bunu sağlayacak telsizin en net ses özelliğini sağlaması, gürültüden sesi izole edebilmesi gerekmektedir. 112 acil çalışanlarının yanı sıra hastane çalışanları da daima senkronize biçimde olmalıdır. Gelen hastanın acilen doğru tedaviyi alabilmesi için herkes daima hazır ve emirlere açık biçimde olmalıdır. Katlar arasında telsiz daima çalışabilmeli yani yüksek bir çekim kuvvetine sahip olmalıdır. Bir felaket, savaş ve benzeri gibi olaylarda ise tüm cihazlar çekim gücünü yitirse dahi bu cihazın çekim gücünü yitirmemesi gerekmektedir.

Kısaca Sağlık Sektöründe Telsiz Kullanılması oldukça önemlidir. Ve bunu sağlayacak telsiz; yüksek çekim gücüne, net ses iletebilecek kaliteye, uzun batarya ömrüne ve taşınabilirlik özelliğine sahip olması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here