Ana sayfa Sektörel Çözümler İnşaat Şantiye için telsiz

İnşaat Şantiye için telsiz

738
0
PAYLAŞ

İnşaat Ortamında Kullanılan Telsizler

Teknolojinin en ekonomik cihazlarından sayılabilecek olan telsizler yardımıyla inşaat ortamında iletişimi %25e kadar daha etkin hale getirmek mümkündür. Telsizler sayesinde ağınız, konumunuz veya cihazına bağlı olmaksızın daha kolay iletişim kurabilirsiniz. Telsizler sanki yan yana duruyormuş gibi iletişim kalitesi sağlamaktadır. Nerede olursanız olun, ister kilometrelerce ötede ister sadece birkaç adım ötede kusursuz bir iletişim sağlayabilirsiniz. İnşaat ortamında kullanılan telsizler zorlu çalışma ortamına uyum sağlamalıdır. Yağmur, çamur, tozlu ortamlarda sürekli arıza veren, ses kalitesi olmayan, düşmeye dayanıksız bir telsiz kullanımı hem bütçenizi kötü yönde etkileyecek hem de çalışma verimini düşürecektir. Telsizler için harcanan bütçenin boşa gitmemesi adına en başta en ergonomik telsizler seçilmelidir.

Peki İnşaat Ortamında Kullanılan Telsizler nasıl olmalıdır?

  • ilk aranacak özellik dayanıklılık ve sağlam bir yapı olmalıdır.
  • Toza, çamura, neme, suya ve düşme riskine en dayanıklı telsiz seçilmedir. İnşaat ortamında oluşabilecek her riske karşı telsiziniz her daim iletişim kurmaya yardımcı olmalıdır.
  • Geniş alanlara hitap etmelidir. Aynı frekans aralığında olunabilecek kilometrelerce uzaklıklarda bile iletişim sağlanabilmelidir.
  • Uzun bir şarj ömrüne sahip olmalıdır. İnşaatlardaki çalışma süresinin yaklaşık 12 saat olduğunu göz önüne alırsak telsizin şarjının uzun süre dayanması gerekmektedir.

Tüm bunlar göz önüne alınarak alınan bir telsiz inşaat ortamında çalışanlar için de işveren için de büyük bir avantaj sağlamaktadır. Büyük bütçeler harcanan iletişim harcamalarını minimuma indirmek, çalışanların güvenliği ve iyi bir iletişim kurabilmek adına seçeceğiniz ürün oldukça kaliteli olmalıdır. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda bu tip telsizler kulağa pahalı gelse de zorlu şartlar düşünüldüğünde oldukça ekonomiktir. İnşaat ortamında kullanılan telsizler için bir örnek vermek gerekirse bu kesinlikle Motorola Vertex olmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here