Ana sayfa Uncategorized Dijital El Telsizi Kullanmanın Olumlu Yönleri

Dijital El Telsizi Kullanmanın Olumlu Yönleri

725
0
PAYLAŞ

Dijital El Telsizleri

Telsiz teknoloji sistemleri haberleşmenin çok önemli olduğu günümüz şartlarında hızla gelişmesi ile yeni ve kaliteli iletişim alternatiflerini doğurmuştur. Dijital el telsizleri en kaliteli ve garantili telsiz çözümlerinin başında gelmektedir.

Dijital El Telsizi Kullanmanın Olumlu Yönleri

-Gsm ve lokal olarak kullanılan telefon sistemlerinde kesilme ihtimali her zaman mevcuttur. Fakat dijital el telsizleri ve dijital telsiz altyapısı kullanımında böyle bir ihtimal yok diyecek kadar azdır. Az dediğimiz ihtimal ise telsiz altyapı sistemini kuran firmanın teknik bir hata meydana getirmesinden ya da malzeme eksikliği kullanımından dolayı ortaya çıkaracağı sorundur.
– Dijital el telsiz ve altyapısını kullananların haberleşme kesintisi yaşama ihtimali yoktur. Deprem, gsm altyapı sisteminin çökmesi, elektrik kesintisi gibi sorunlardan dolayı dijital el telsizleri sisteminde söz konusu değildir.
– Dijital el telsizleri sistemi ile her zaman iletişim halinde kalabilirsiniz. Çünkü analog telsizlere göre %30 daha fazla görüşme menziline sahiptir.
– Dijital el telsizleri ile güvenli bir haberleşme aracıdır. Çünkü tüm görüşmeler şifrelenebilmektedir.
– Dijital el telsizlerindeki ses kalitesi analog sistemlere göre daha yüksektir.
– Dijital el telsizleri sistemindeki gruplandırma olayı çok daha fazla özelliğe sahiptir.

Dijital El Telsizi Kullanımının Olumsuz Yönleri

Batarya kullanım anlamında el telsizleri içerisinden dijital el telsizlerinde %25 daha fazla bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Bu sebeple dijital el telsizini aktif olarak kullanan kişiler ancak yedek batarya kullanımı ile dijital el telsizinin haberleşme süresini minimum 20 saate çıkarabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here